Nelegální slečny

4. září 2006 v 19:01 | Cara
"Životní úroveň ve městě Boshan je poměrně vysoká. Prostitutky se dají pořídit již od 30 yuanů…." Neznámý taxíkář při rozhovoru se mnou
I když se všemocná vláda tváří že ne, tak jo. I když to vypadá, že nikde, tak všude. I když se zdá, že jen v posledních letech, tak vždycky. I když se za Maovy éry s tímto oborem dost zametlo, v 80. a hlavně 90. letech se prodejný sex stává šedou eminencí ekonomického zázraku.…
Zdánlivě puritánské vody zabublají a neviditelné erotično se najednou vyklube z mlhy. V hotelu vám často zavolají, jestli chcete zábavičku, na ulici vám všude-schopní-vlézt dohazovači nabídnou "slečnu" , protože prostituce je samozřejmě nelegální. A tak se děvčata (výraz xiaojie, tj. slečna, používejte v čínštině opatrně) musí sofistikovaně odívat do legálnějších hávů. A tak se se soumrakem zjistí, že v holičství se nesundává jenom čepice, v sauně se vypotíte i bez vedra a čínská masáž má spoustu chvatů inspirovaných Kámásútrou. Nápis KTV, který je běžný doplněk čínských ulic, láká zpěvu holdující hosty na i u nás se rozmáhající karaoke (barový zpěv za doprovodu repr. hudby). Najde se tam ale i mnoho prýma profesionálních kámošek, odborně zvaných "sanpei xiaojie", které po hostech skáčou jako paviáni a snaží se se výhodně prodat. Všudypřítomné smlouvání je (prý) i tady v pořádku.
Dívky z venkova, které díky slaboučkému vzdělání mají jenom malé šance se jinak uchytit vyráží do Pekingu či jiných metropolí si (a rodině) vydělat a nás jenom zaráží, jak levné může být lidské tělo a lidskost vůbec. Téměř nulové znalosti o sexuálních chorobách a dalších rizikách vzbuzuje ještě víc politování. V odlehlých koutech se cena těch nejlevnějších může pohybovat kolem 150 kč, horní strop je asi o hodně výš.
V březnu byla poprvé oficiálně ve vedení strany nadnesen návrh na legalizaci, ale podle odhadů se dřív stane panda ministrem obrany. Asi by totiž pány u vesel šokovalo, kolik lidí se v tomto oboru živí, kolik vydělávají a jak je to vlastně s tou morální sílou. A to by mohli celkem krutě "ztratit tvář". AIDS zatím v Číně nehrozí boomem a liberální proudy v komunistické straně moc břehů nemelou. Prostituce je vlastně totální uplatnění materialismu a tak by čínská vláda mohla po programu socialistický venkov vypustit projekt "nejstarší řemeslo v nejstarší civilizaci".
zdroj: Wikipedia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mojmír Mojmír | E-mail | 21. ledna 2007 v 18:33 | Reagovat

Dobrý den,

vlastně tady nechci říct nic převratného, jen poděkovat za úžasný blog, který mám důkladně pročtený i na vaší starší adrese. Velmi se mi Váš styl ironického, chytrého humoru líbí. V žádném případě nejsem žádný přemoudřelý intelektuál, ale v porovnání s ostatními blogy, je tento o Číně a vůbec Vašich zážitcích naprosto úžasný. Moc Vám děkuji za příjemné chvíle při čtení Vašich zážitků a postřehů, při kterých jsem se nejen dobře pobavil, ale také o mnohém poučil.

2 Mojmír Mojmír | E-mail | 21. ledna 2007 v 18:36 | Reagovat

Mimojiné, jen kdybyste se na tento blog někdy podíval a mohl mi odpovědět. Nevíte, zda by se oni Klasici (základních 5 děl čínské literatury dali sehnat i v českém překladu?).

Děkuji

3 Cara Cara | E-mail | 29. ledna 2008 v 22:08 | Reagovat

A kurna! To je doba....Mozna prisel cas se vratit.

4 serafX serafX | Web | 4. května 2008 v 15:36 | Reagovat

Vrátit kam?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama